Medaljer

2017

2017

Østdanske Mesterskaber, Ungdom, 17-18 juni, Ballerup
Julius Adelmann Christoffersen
Liva Maja Hede Rasmussen
Ida Hørdum Nielsen
Tobias Bjørnbak Riber
Bolette Nimskobr
Caroline Vilstrup
Nikoline Graae
Emil Fly Kallenbach
sølv mix hold 4826 point 12-13 år
Danske Mesterskaber, Ungdom, 26-27 August, Hvidovre
Wilhelm Kopp guld højdespring 1,82 14-15 år
Danske Mesterskaber, Master, 24-25 juni, Greve
Mogens Maltby sølv højdespring 1,46 55-59 år
Mogens Maltby sølv spydkast 35,91 55-59 år
Michael Pedersen Skovlund bronze 800 m 2.18,67 40-45 år
Østdanske Mesterskaber, Ungdom, 17-18 juni, Ballerup
Benjamin Stejlgaard bronze kuglestød 5,02 12 år
Wilhelm Kopp bronze højdespring 1,55 14-15 år
Danske Mesterskaber Inde, Ungdom, 25-26 Februar, Skive
Wilhelm Kopp guld højdespring 1,64 14-15 år
Østdanske Mesterskaber Inde, Ungdom, 21-22 januar, Ballerup
Wilhelm Kopp guld højdespring 1,73 14-15 år

2016

2016

Østdanske Mesterskaber, Ungdom, 18-19 juni, Ballerup
Wilhelm Kopp guld højdespring 1,60 13 år
Wilhelm Kopp sølv kuglestød 10,27 13 år

2015

2015

Danske Mesterskaber, Veteran, 29-30 august, Randers
Anne Baltzer guld 400 m 69,20 45-49 år
Anne Baltze guld 800 m 2.55,84 45-49 år
Janne Nexø Andersen guld trespring 8,09 55-59 år
Janne Nexø Andersen sølv 100 m 16,23 55-59 år
Ole Irgens guld diskoskast 18,77 80-84 år
Ole Irgens sølv kuglestød 7,66 80-84 år
Ole Irgens bronze spydkast 12,96 80-84 år
Østdanske Mesterskaber, Veteran, 27 juni, Holbæk
Anne Baltzer guld 400 m 72,36 45-49 år
Anne Baltze guld 800 m 2.46,26 45-49 år
Janne Nexø Andersen guld 100 m 16,18 55-59 år
Janne Nexø Andersen guld længdespring 3,82 55-59 år
Jesper Idorn guld 100 m 12,06 45-49 år
Jesper Idorn guld 200 m 24,56 45-49 år
Jesper Idorn guld 400 m 56,76 45-49 år
Jens Larsen Bronze 5000 m 18.57,00 50-55 år
Danske Mesterskaber Inde, Veteran, 1 marts, Hvidovre
Jesper Idorn guld 50 m 6,46 45-49 år

2014

2014

Danske Mesterskaber, Ungdom, 30-31 august, Østerbro, København
Tina Bischoff Gellin guld højdespring 1,64 m 16-17 år
Jeppe Sidenius sølv 800 m 2.01,60 19-22 år
Danske Mesterskaber, Veteran, 9-10 august, Hvidovre
Tine Johansen guld 100 m 13,59 30-34 år
Tine Johansen guld 200 m 29,18 30-34 år
Janne Nexø Andersen guld 100 m 15,39 55-59 år
Janne Nexø Andersen guld længdespring 3,49 m 55-59 år
Janne Nexø Andersen guld trespring 7,89 m 55-59 år
Dorte Reedtz guld 200 m 34,19 55-59 år
Dorte Reedtz guld højdespring 1,13 m 55-59 år
Søren F. Rasmussen guld 400 m 55,45 35-39 år
Søren F. Rasmussen sølv 200 m 24,55 35-39 år
Jesper Idorn guld 100 m 11,65 45-49 år
Jesper Idorn guld 200 m 23,79 45-49 år
Jesper Idorn guld 400 m 55,29 45-49 år
Danske Mesterskaber, Veteran, 29 juni, Holbæk
Janne Nexø Andersen guld 100 m 15,43 55-59 år
Janne Nexø Andersen guld længdespring 3,87 55-59 år
Jesper Idorn guld 400 m 53,79 45-49 år
Danske Mesterskaber Inde, Veteran, 15 marts, Hvidovre
Tine Johansen guld 50 m 7,40 30-34 år
Janne Nexø Andersen guld 50 m 8,10 55-59 år
Janne Nexø Andersen guld længdespring 3,64 m 55-59 år
Janne Nexø Andersen guld 3-kamp 1817 55-59 år
Janne Nexø Andersen sølv kuglestød 7,20 m 55-59 år
Dorte Reedtz guld højdespring 1,21 m 55-59 år
Dorte Reedtz sølv 50 m 8,65 55-59 år
Dorte Reedtz sølv længdespring 3,45 m 55-59 år
Dorte Reedtz sølv 3-kamp 1570 55-59 år
Dorte Reedtz bronze kuglestød 6,92 m 55-59 år
Søren F. Rasmussen guld 50 m 6,64 35-39 år
Danske Mesterskaber Inde, Ungdom, 1-2 marts, Skive
Tina Bischoff Gellin guld højdespring 1,69 m 16-17 år
Østdanske Mesterskaber Inde, Ungdom, 18-19 januar, Ballerup
Tina Bischoff Gellin sølv højdespring 1,63 m 16-17 år

2013

2013

Danske Mesterskaber, Ungdom, 31 august – 1 september, Hvidovre
Tina Bischoff Gellin bronze højdespring 1,53 m 14-15 år
Jeppe Sidenius bronze 800 m 2.03,44 21-22 år
Danske Mesterskaber, Veteraner, 24-25 august, Hvidovre
Janne Nexø Andersen guld 100 m 15,70 55-59 år
Janne Nexø Andersen guld længdespring 3,80 m 55-59 år
Mogens Maltby bronze spydkast 39,55 m 50-54 år
Østdanske Mesterskaber, Ungdom, 22-23 juni, Ballerup
Clara Fonnesbæk Jensen guld 100 m 13,73 18-19 år
Tina Bischoff Gellin sølv højdespring 1,53 m 14-15 år
Østdanske Mesterskaber, Veteraner, 22 juni, Holbæk
Janne Nexø Andersen guld 100 m 15,71 55-59 år
Janne Nexø Andersen guld længdespring 3,83 m 55-59 år
Østdanske Mesterskaber Inde, Ungdom, 12-13 januar, Ballerup
Clara Fonnesbæk Jensen sølv 60 m 8,43 18-19 år
Tina Bischoff Gellin sølv højdespring 1,53 m 14-15 år

2012

2012

Østdanske Mesterskaber Cross, Ungdom, 4 november, Bagsværd
Rebekka Hjulgaard guld 2 km cross 8:02:19 10 år
Østdanske Mesterskaber Hold, Ungdom, 16 december, Bagsværd
Rebekka Hjulgaard
Felix Falck
Alexander Lykke Ullstad
Lea Dahl,
William Jensen
bronze Mix hold 5426 point 10-11 år
Dansk Mesterskaber, Veteran, 15-16 september, Ålborg
Janne Nexø guld 100 m 15,19 55-59 år
Janne Nexø guld længdespring 3,71 55-59 år
Janne Nexø guld trespring 8,23 55-59 år
Janne Nexø sølv kuglestød 6,93 55-59 år
Dorthe Reedtz guld 200 m 33,88 55-59 år
Dorthe Reedtz guld højdespring 1,15 55-59 år
Dorthe Reedtz sølv 100 m 16,34 55-59 år
Dorthe Reedtz sølv længdespring 3,32 55-59 år
Dorthe Reedtz bronze kuglestød 6,39 55-59 år
Lisbeth Jørgensen guld 1500 m 5.14,67 45-49 år
Karsten Nielsen guld trespring 12,33 45-49 år
Jesper Idorn guld 100 m 11,74 45-49 år
Jesper Idorn guld 400 m 53,64 45-49 år
Dansk Mesterskaber, Ungdom, 1-2 september, Hvidovre
Clara Fonnebæk Jensen bronze 100 m 13,19 18-19 år
Østdanske Mesterskaber, Veteran, 30 juni, Holbæk
Tine Johansen guld 100 m 13,46 30-34 år
Tine Johansen guld 200 m 28,24 30-34 år
Janne Nexø Andersen guld 100 m 15,35 55-59 år
Janne Nexø Andersen guld 80 m hæk 14,50 55-59 år
Janne Nexø Andersen guld længdespring 3,96 m 55-59 år
Søren F. Rasmussen guld 400 m 53,62 35-39 år
Danske Mesterskaber Inde, Veteran, 11 marts, Hvidovre
Tine Johansen guld 50 m 7,32 30-34 år
Janne Nexø Andersen guld 50 m 8,11 55-59 år
Janne Nexø Andersen guld længdespring 3,62 m 55-59 år
Janne Nexø Andersen sølv kuglestød 7,44 m 55-59 år
Janne Nexø Andersen guld 3-kamp 2088 point 55-59 år
Ole Wæver guld 50 m 6,61 50-54 år
Ole Wæver sølv længdespring 4,82 m 50-54 år
Ole Wæver sølv 3-kamp 2107 point 50-54 år
Østdanske Mesterskaber Inde, Ungdom, 22-23 januar, Ballerup
Clara Fonnesbæk Jensen sølv 60 m 8,55 18-19 år
Tina Bischoff Gellin bronze højdespring 1,44 m 14-15 år

2011

2011

Danske Mesterskaber Bane, Veteran, 3-4 september, Hvidovre
Janne Nexø guld 80 m hæk 14,46 (-1,9) 55-59 år
Janne Nexø guld 100 m 15,35 (-1,4) 55-59 år
Janne Nexø guld trespring 8,12 (+1,7) 55-59 år
Frank Larsen guld hammerkast 36,16 55-59 år
Ole Wæver guld 100 m 12,30 (-0,5) 50-54 år
Ole Wæver guld 200 m 25,66 (-1,0) 50-54 år
Søren F. Rasmussen guld 100 m 11,94 (-2,2) 30-34 år
Søren F. Rasmussen guld 200 m ingen tid 30-34 år
Søren F. Rasmussen bronze 400 m 53,14 30-34 år
Danske Mesterskaber Bane, Ungdom, 27-28 august, Odense
Jeppe Sidenius bronze 800 m 1.59,57 18-19 år
Nordiske Mesterskaber, Veteran, 1-3 juni, Lappeenranta, Finland
Ole Wæver guld 100 m 12,39 (-2,0) 50-54 år
Ole Wæver guld 200 m 25,35 (-0,9) 50-54 år
Østdanske Mesterskaber, Veteran, 25 juni, Holbæk
Janne Nexø Andersen guld 100 m 15,56 (+0,5) 55-59 år
Janne Nexø Andersen guld længdespring 4,07 m 55-59 år
Janne Nexø Andersen guld trespring 8,21 m 55-59 år
Lisbeth Jørgensen sølv 1500 m 5.36,32 45-49 år
Ole Wæver guld 100 m 12,30 (+2,2) 50-54 år
Ole Wæver sølv 200 m 25,26 (0,0) 50-54 år
Ole Wæver sølv længdespring 4,54 m 50-54 år
Østdanske Mesterskaber, Ungdom, 18-19 juni, Ballerup
Kasper La Cour sølv højdespring 1,41 m 12-13 år
DM Inde, 27 februar, Hvidovre
Janne Nexø Andersen guld 50 m 8,17 55-59 år
Ole Wæver guld 50 m 6,79 50-54 år
Karsten Nielsen guld trespring 12,12 m 45-49 år
Karsten Nielsen guld længdespring 5,54 m 45-49 år
DM Kort Cross, Veteran, 27 februar, Holbæk
Karen Wonsyld sølv 4 km cross 17.10 30-34 år
Lisbeth Jørgensen bronze 4 km cross 17.20 45-49 år
Østdanske Mesterskaber Inde, Ungdom, 22-23 januar, Ballerup
Maria Haugaard Bohl Andersen guld 1500 m 5.25,28 12-13 år
Kasper La Cour sølv højdespring 1,30 m 12-13 år
Katharina Dalsgaard sølv højdespring 1,39 m 12-13 år
Katharina Dalsgaard bronze længdespring (zone) 4,60 m 12-13 år

2010

2010

Østdanske Mesterskaber Hold, Ungdom, 19 september, Hillerød
Katharina Dalsgaard
Tina Bischoff Gellin
Marie Haugaard Bohl Andersen
Kasper la Cour
Magnus Hamann Poulsen
Magnus Hein
bronze mixhold 4986 point 12-13 år
Danske Mesterskaber, Veteran, 28 august, Ålborg
Karsten Nielsen guld trespring 12,47 45-49 år
Europamesterskaber, Veteran, 15-24 juli, Nyíregyháza, Ungarn
Karsten Nielsen guld trespring 13,05 45-49 år
Østdanske mesterskaber, Ungdom, 19-20 juni, Greve
Maria Haugaard Bohl Andersen guld 600 m 1.48,93 12-13 år
Maria Haugaard Bohl Andersen guld 1000 m 3.18,54 12-13 år
Østdanske mesterskaber, Veteran, 13 juni, Holbæk
Frank Larsen guld hammerkast 36,09 m 55-59 år
Frank Larsen guld kuglestød 9,55 m 55-59 år
Frank Larsen guld diskoskast 27,03 m 55-59 år
Frank Larsen guld vægtkast 10,91 m 55-59 år
Nordiske Mesterskaber Inde, Veteran, 19-21 marts, Jyväskylä, Finland
Janne Nexø bronze 60 m 9,21 50-54 år
Janne Nexø bronze 200 m 31,16 50-54 år
Janne Nexø bronze 60 m hæk 10,38 50-54 år
Karsten Nielsen guld trespring 12,85 45-49 år
Danske Mesterskaber Inde, Veteran, 14 marts, Hvidovre
Janne Nexø guld 50 m 7,89 50-54 år
Janne Nexø guld 50 m hæk 9,20 50-54 år
Karsten Nielsen guld længdespring 5,38 45-49 år
Karsten Nielsen guld trespring 12,38 45-49 år
Østdanske Mesterskaber Inde, Ungdom, 23-24 januar, Ballerup
Marie Haugaard Bohl Andersen guld 800 m 3.43,32 12-13 år

2009

2009

Østdanske Mesterskaber Hold, Ungdom, 20 september, Hillerød
Katharina Dalsgaard
Tina Bischoff Gellin
Inger Marie Slagelse
Marie Haugaard Bohl Andersen
Emma Berisha
Kasper la Cour
Magnus Poulsen
Carl Fonnesbæk Jensen
guld mixhold 7065 point 10-11 år
Danske Mesterskaber, Veteran, 22-23 august, Hvidovre
Janne Nexø guld 100 m 14,54 50-54 år
Janne Nexø guld 200 m 30,91 50-54 år
Janne Nexø guld 80 m hæk 13,90 50-54 år
Janne Nexø sølv længdespring 3,76 50-54 år
Janne Nexø sølv trespring 8,46 50-54 år
Lisbeth Jørgensen sølv 1500 m 5.20,62 45-49 år
Jesper Drøgemøller guld 5000 m 16.26,40 30-35 år
Nordiske Mesterskaber, Veteran, 26-28 juni, Huddinge, Sverige
Janne Nexø sølv 100 m 14,30 50-54 år
Janne Nexø bronze 200 m 30,71 (+2,2) 50-54 år
Janne Nexø sølv 80 m hæk 14,00 (-1,2) 50-54 år
Janne Nexø bronze længdespring 3,93 (+2,4) 50-54 år
Janne Nexø (landshold) guld 1000 m stafet 2.50,78 (DR) 50-54 år
Østdanske Mesterskaber, Veteran, 21 juni, Bagsværd
Janne Nexø guld 100 m 14,90 50-54 år
Janne Nexø guld 200 m 31,05 50-54 år
Janne Nexø guld 80 m hæk 13,95 50-54 år
Lisbeth Jørgensen guld 1500 m 5.31,61 45-49 år
Jesper Drøgemøller guld 1500 m 4.26,55 30-35 år
Østdanske Mesterskaber, Ungdom, 6-7 juni, Ballerup
Marie Haugaard Bohl Andersen guld 1000 m 3.43,0 10-11 år
Marie Haugaard Bohl Andersen sølv 400 m 73,30 10-11 år
Marie Haugaard Bohl Andersen sølv længdespring 3,95 10-11 år
Marie Haugaard Bohl Andersen bronze 60 m 9,3 10-11 år
Frederik Hoff bronze 600 m 1.44,78 12-13 år
Frederik Hoff bronze 1000 m 3.08,3 12-13 år
Danske Mesterskaber Inde, Veteran, 15 marts, Snekkersten
Janne Nexø guld 60 m 9,14 50-54 år
Janne Nexø guld 60 m hæk 10,62 50-54 år
Janne Nexø guld længdespring 3,92 50-54 år
Janne Nexø guld mangekamp 1969 50-54 år
Frank Larsen sølv kuglestød 10,06 55-59 år
Karsten Nielsen guld trespring 13,23 40-44 år
Søren Rasmussen bronze 60 m 7,64 30-34 år
Østdanske Mesterskaber Inde, Ungdom, 23-25 januar, Ballerup
Katharina Dalsgaard guld højdespring 1,20 10-11 år
Frederik Hoff bronze 1500 m 5.18,77 12-13 år

2008

2008

Østdanske Mesterskaber Hold, Ungdom, 21 september, Hillerød
Maria H. Andersen
Astrid Blix
Katharina Dalsgaard
Kasper La Cour
Magnus Hamann Poulsen
sølv mixhold 5011 point 10-11 år
Danske Mesterskaber, Veteran, 23-24 august, Tårnby
Janne Nexø guld 100 m 15,43 50-54 år
Janne Nexø guld 80 m hæk 14,11 50-54 år
Janne Nexø guld længdespring 4,09 50-54 år
Janne Nexø guld trespring 8,25 50-54 år
Frank Larsen sølv hammerkast 34,78 55-59 år
Frank Larsen guld spydkast 31,28 55-59 år
Frank Larsen sølv vægtkast 11,56 55-59 år
Mogens Maltby guld 400 m hæk 49,27 45-49 år
Preben Gardal sølv 100 mm 12,51 40-45 år
Preben Gardal guld 200 mm 25,19 40-45 år
Preben Gardal guld 400 m 58,56 40-45 år
Preben Gardal guld 400 m hæk 68,96 40-45 år
Søren F. Rasmussen sølv 200 m 23,52 30-35 år
Søren F. Rasmussen sølv 400 m 53,79 30-35 år
Jesper Drøgemøller sølv 5000 m 16.31,36 30-35 år
Øst Mesterskaber, Veteran, 15-16 juni, Holbæk
Frank Larsen guld hammerkast 35,15 55-59 år
Frank Larsen sølv diskoskast 26,21 55-59 år
Frank Larsen sølv vægtkast 11,42 55-59 år
Frank Larsen sølv kuglestød 9,69 55-59 år
Frank Larsen sølv spydkast 31,49 55-59 år
Danske Mesterskaber Inde, Veteran, 6 april, Helsingør
Janne Nexø guld 60 m 8,97 50-54 år
Janne Nexø guld 60 m hæk 10,29 50-54 år
Janne Nexø guld længdespring 4,21 50-54 år
Dorthe Reedtz bronze 60 m 9,97 50-54 år
Dorthe Reedtz sølv længdespring 3,96 50-54 år
Dorthe Reedtz sølv kuglestød 7,25 50-54 år
Dorthe Reedtz sølv 3 kamp 1751 point 50-54 år
Dorthe Reedtz guld 3 kamp 1645 point 50-54 år
Frank Foli Andersen sølv 60 m 8,72 55-59 år
Preben Gardal guld 60 m 8,01 40-44 år
Preben Gardal sølv længdespring 4,58 40-44 år
Preben Gardal guld kuglestød 9,89 40-44 år
Preben Gardal guld 3 kamp 1564 point 40-44 år
Søren F. Rasmussen guld 60 m 7,50 30-34 år
Verdensmesterskaber Inde, Veteran, 17-22 marts, Clement, Frankrig
Janne Nexø bronze 60 m 8,98 50-54 år

2007

2007

Danske Mesterskaber, Ungdom, 8-9 august, Århus
Jeppe Sidenius bronze 800 m 2.07,67 14-15 år
Østdanske Mesterskaber Kastemangekamp, Veteran, 5 juni, Greve
Frank Larsen guld kaste 5-kamp 2674 point 50-54 år
Europamesterskab Inde, veteran, 22-25 marts, Helsinki, Finland
Janne Nexø sølv 60 m hæk 10,22 50-54 år
Janne Nexø sølv trespring 9,03 50-54 år
Danske Mesterskaber Inde, Veteran, 18 marts, Hvidovre
Janne Nexø guld 50 m 7,81 50-54 år
Janne Nexø guld 50 m hæk 9,00 50-54 år
Janne Nexø guld længdespring 4,31 50-54 år
Dorthe Reedtz guld 3 kamp 1645 point 50-54 år
Dorthe Reedtz sølv længdespring 3,93 50-54 år
Dorthe Reedtz bronze 50 m 8,24 50-54 år
Karsten Nielsen guld 50 m hæk 7,73 40-44 år
Karsten Nielsen guld længdespring 5,83 40-44 år
Frank Larsen sølv kuglestød 10,15 50-54 år
Danske Mesterskaber Inde, Ungdom og senior, 25-26 februar, Malmö
Anne Sofie Nexø guld 60 m hæk 11,25 18-19 år
Per Lübker sølv længdespring 6,25 18-19 år
Østdanske Mesterskaber Inde, Ungdom, 20-21 januar, Ballerup
Cecilie Sandra Clausen bronze 60 m 9,38 10-11 år
Louise Sandra Clausen guld 60 m 8,48 12-13 år
Louise Sandra Clausen sølv 60 m hæk 10,23 12-13 år
Louise Sandra Clausen sølv længdespring 4,61 12-13 år

2006

2006

Danske Mesterskaber Kastemangekamp, Veteran, 17 september, Glostrup
Frank Larsen sølv kaste 5-kamp 2350 point 50-54 år
Danske Mesterskaber Bane, Ungdom, 9-10 september, Hvidovre
Katrine H. Kristensen guld 100 m 12,77 16-17 år
Katrine H. Kristensen guld 200 m 26,17 16-17 år
Anne Sofie Nexø guld 100 m hæk 16,16 16-17 år
Per Lübker guld længdespring 6,29 16-17 år
Danske Mesterskaber Bane, Veteran, 2 september, Rønne
Janne Nexø guld 100 m 14,29 50-54 år
Janne Nexø guld 80 m hæk 13,54 50-54 år
Janne Nexø guld trespring 8,92 50-54 år
Danske Mesterskaber Stafet, Senior, 13 august, Bagsværd
Janne Nexø
Ida Harlev
Anne Sofie Nexø
Katrine H. Kristensen
bronze 1000 m stafet 2.49,00 senior
Per Lübker
Per A. Sørensen
Søren Rasmussen
Matias Reedtz
bronze 1000 m stafet 2.03,08 senior
Østdanske Mesterskaber Bane, Ungdom, 2-3 august, Greve
Louise Sandra Clausen guld 60 8,88 10-11 år
Louise Sandra Clausen guld 60 m hæk 10,98 10-11 år
Louise Sandra Clausen guld længdespring 4,60 10-11 år
Katrine H. Kristensen guld 400 m 59,42 16-17 år
Anne Sofie Nexø guld 100 m hæk 16,85 16-17 år
Anne Sofie Nexø sølv trespring 9,25 16-17 år
Per Lübker guld 100 m 11,72 16-17 år
Per Lübker guld længdespring 6,25 16-17 år
Aske Schjøtt bronze spydkast 35,55 16-17 år
Matias Reedtz guld 800 m 2.00,01 18-19 år
Matias Reedtz sølv 400 m 51,86 18-19 år
Europamesterskab, veteran, 20-30 juli, Poznan, Polen
Karsten Nielsen bronze 80 m hæk 13,68 40-44 år
Janne Nexø sølv 60 m 9,92 50-54 år
Janne Nexø bronze trespring 9,13 50-54 år
Østdanske Mesterskaber bane, Veteran, 18 juni, Bagsværd
Janne Nexø guld 100 m 14,12 50-54 år
Janne Nexø guld 80 m hæk 13,58 50-54 år
Janne Nexø guld trespring 8,83 50-54 år
Karsten Nielsen guld 110 m hæk 16,50 40-44 år
Karsten Nielsen guld trespring 13,10 40-44 år
Frank Larsen guld hammerkast 36,40 50-54 år
Frank Larsen guld vægtkast 12,34 50-54 år
Danske Mesterskaber Inde, Veteran, 12 marts, Hvidovre
Janne Nexø guld 50 m 7,71 50-54 år
Janne Nexø guld 50 m hæk 9,11 50-54 år
Janne Nexø guld længdespring 4,29 50-54 år
Nordiske mesterskaber Inde, veteran, 3-5 marts, Malmö
Karsten Nielsen guld 60 m hæk 9,24 40-44 år
Karsten Nielsen sølv trespring 13,53 40-44 år
Janne Nexø guld 60 m 9,92 50-54 år
Janne Nexø guld 60 m hæk 10,33 50-54 år
Janne Nexø sølv 200 m 31,38 50-54 år
Janne Nexø bronze længdespring 4,36 50-54 år
Janne Nexø sølv 4 x 200 m 1.59,87 40-44 år
Danske Mesterskaber Inde, Ungdom og senior, 25-26 februar, Malmö
Anne Sofie Nexø bronze 60 m hæk 10,21 16-17 år
Matias Reedtz bronze 400 m 51,99 18-19 år
Østdanske Mesterskaber Inde, Ungdom, 21-22 januar, Hvidovre
Louise Sandra Clausen guld 50 m hæk 7,69 10-11 år
Louise Sandra Clausen guld længdespring 4,07 10-11 år
Louise Theil Lundberg bronze kuglestød 6,54 10-11 år
Marie Schønsted sølv 50 m 7,20 12-13 år

2005

2005

Danske Mesterskaber Kastemangekamp, Veteran, 18 september, Randers
Frank Larsen sølv kaste 5-kamp 2546 point 50-54 år
Verdensmesterskaber, veteran, 22 august – 3 september, San Sebastian, Spanien
Karsten Nielsen bronze trespring 13,84 40-44 år
Danske Mesterskaber Bane, Ungdom, 3-4 september, Skive
Marie Christensen bronze spydkast 30,47 14-15 år
Katrine H. Kristensen guld 100 m 12,99 16-17 år
Katrine H. Kristensen guld 200 m 26,45 16-17 år
Anne Sofie Nexø sølv 100 m hæk 17,48 16-17 år
Danske Mesterskaber Bane, Veteran, 13-14 august, Ålborg
Janne Nexø guld 100 m 14,26 45-49 år
Janne Nexø guld 200 m 30,29 45-49 år
Janne Nexø guld 80 m hæk 13,74 45-49 år
Dorte Reedtz guld 200 m 30,75 50-54 år
Dorte Reedtz guld 400 m 68,80 50-54 år
Dorte Reedtz guld 300 m hæk 55,99 50-54 år
Frank Larsen bronze hammerkast 34,16 50-54 år
Frank Larsen bronze vægtkast 11,16 50-54 år
Frank Larsen bronze diskoskast 31,37 50-54 år
Østdanske Mesterskaber Cross, Ungdom, 12 juni, Bagsværd
Sofie Christensen bronze 2 km cross 8:57 -11 år
Sofie Christensen
Louise Sandra Clausen
Ida Balslev
bronze 2 km cross hold 29:11 -11 år
Østdanske Mesterskaber bane, Veteran, 26 juni, Ballerup
Janne Nexø guld 100 m 14,81 45-49 år
Frank Larsen sølv hammerkast 33,97 50-54 år
Frank Larsen sølv vægtkast 12,28 50-54 år
Frank Larsen sølv spydkast 33,49 50-54 år
Frank Larsen bronze kuglestød 10,22 50-54 år
Østdanske Mesterskaber mangekamp, ungdom og senior, 4-5 juni, Roskilde
Jeppe Sidenius sølv 6-kamp 3450 point 12-13 år
Østdanske Mesterskaber Kastemangekamp, Veteran, 4 juni, Hillerød
Frank Larsen guld kaste 5-kamp 2441 point 50-54 år
Danske Mesterskab, ½-marathon, Veteran, 1 maj, Lyngby
Maria Fuglsang bronze ½-marathon 1.27:59 30-34 år
Danske Mesterskaber Inde, Veteran, 6 marts, Hvidovre
Janne Nexø guld 50 m 7,80 45-49 år
Janne Nexø guld 50 m hæk 9,07 45-49 år
Frank Larsen bronze kuglestød 9,84 50-54 år
Danske Mesterskaber Inde, Ungdom og senior, 26-27 februar, Malmö
Anne Sofie Nexø
Dorte Reedtz
Janne Nexø
Katrine H. Kristensen
sølv 4 x 200 m 1.56,33 senior
Østdanske Mesterskaber Inde, Ungdom, 22-23 januar, Hvidovre
Anne Sofie Nexø sølv 50 m hæk 8,61 16-17 år
Laurits Trier sølv højdespring 1,18 10-11 år
Laurits Trier bronze længdespring 4,04 10-11 år
Laurits Trier bronze højdespring 7,45 10-11 år
Christian Trier bronze højdespring 1,25 12-13 år

2004

2004

Østdanske Mesterskaber 10 km landevej, Ungdom, senior og Veteran, 8 november, Ballerup
Maria Fuglsang bronze 10 km 42.41 senior
Maria Fuglsang guld 10 km 42.41 30-34 år
Andreas Tikkanen sølv 10 km 35.59 16-17 år
Andreas Tikkanen bronze 10 km 35.59 senior
Andreas Tikkanen
Ole R. Sørensen
Jens Larsen
sølv 10 km hold 1:56.02 senior
Ole R. Sørensen
Jens Larsen
Allan Prier
guld 10 km hold 2:02.42 40-44 år
Danske Mesterskaber Lang Cross, Senior, 31 oktober, Rønne
Jytte Pedersen sølv 6 km cross 21.32 senior
Danske Mesterskaber Kastemangekamp, Veteran, 18 september, Glostrup
Frank Larsen sølv kaste 5-kamp 2598 point 50-54 år
Danske Mesterskaber Bane, Ungdom, september, Hvidovre
Katrine H. Kristensen guld 100 m 12,69 14-15 år
Katrine H. Kristensen guld 300 m 42,74 14-15 år
Anne Sofie Nexø guld 80 m hæk 12,76 14-15 år
Cecilie Ytte Olsen guld højdespring 1,50 20-22 år
Mathias Reedtz bronze 400 m 52,84 16-17 år
Jeppe Taunø Larsen guld 800 m 1.55,08 18-19 år
Østdanske Mesterskaber bane, Ungdom, 28-29 august, Greve
Marie Schønsted sølv længdespring 4,38 12-13 år
Marie Schønsted bronze 80 m 11,71 12-13 år
Kirstine Saxe bronze 60 m 9,44 10-11 år
Christian Trier bronze 60 m hæk 12,89 10-11 år
Christian Trier bronze kuglestød 8.28 10-11 år
Christian Trier bronze boldkast 39,39 10-11 år
Danske Mesterskaber Bane, Veteran, 21-22 august, Bagsværd
Dorte Reedtz guld 400 m 67,31 45-49 år
Janne Nexø guld 100 m 13,71 45-49 år
Janne Nexø guld 200 m 29,23 45-49 år
Janne Nexø guld 80 m hæk 13,37 45-49 år
Janne Nexø guld trespring 9,01 45-49 år
Karsten Nielsen bronze trespring 13,27 35-39 år
Frank Larsen bronze spydkast 36,90 50-54 år
Østdanske Mesterskaber Bane, Ungdom og senior, 14-15 august, Bagsværd
Katrine H. Kristensen guld 100 m 13,00 14-15 år
Katrine H. Kristensen guld 300 m 43,19 14-15 år
Katrine H. Kristensen bronze længdespring 4,87 14-15 år
Anne Sofie Nexø guld 80 m hæk 12,86 14-15 år
Anne Sofie Nexø sølv 100 m 13,82 14-15 år
Andreas Tikkanen guld 1500 m 4.23,18 16-17 år
Mathias Reedtz bronze 200 m 24,35 16-17 år
Mathias Reedtz bronze 400 m 52,81 16-17 år
Jeppe Taunø Larsen guld 800 m 1.58,39 18-19 år
Jeppe Taunø Larsen sølv 400 m 51,18 18-19 år
Christian Heinen bronze 400 m 53,49 18-19 år
Ida Harlev guld 200 m 27,90 senior
Ida Harlev guld spydkast 31,83 senior
Anne Sofie Nexø
Ida Harlev
Janne Nexø
Katrine H. Kristensen
guld 4 x 100 m 51,36 senior
Europamesterskaber, veteran, 22 juni – 1 august, Århus / Randers
Janne Nexø bronze 80 m hæk 13,55 45-49 år
Østdanske Mesterskaber hold, Ungdom, 12 juni, Bagsværd
Marie Schønsted
Amalie Middelboe
Marie Christensen
Nathalie Holmgaard
Andreas Theil Lundberg
guld mix-hold 3884 point 12-13 år
Østdanske Mesterskaber bane, Veteran, 12 juni, Køge
Karsten Nielsen sølv 110 m hæk 16,7 35-39 år
Karsten Nielsen sølv trespring 13,51 35-39 år
Østdanske Mesterskaber Kastemangekamp, Veteran, 5 juni, Hillerød
Frank Larsen guld kaste 5-kamp 2765 point 50-54 år
Danske Mesterskaber 10 km landevej, Senior, ungdom og veteran, 18 april, Hvidovre
Andreas Tikkanen
Christian Heinen
Jeppe Taunø Larsen
sølv 10 km hold 1:54.16 18-19 år
Allan Prier
Ole R. Sørensen
Jens Larsen
bronze 10 km hold 1:55.32 40-44 år
Danske Mesterskaber Inde, Veteran, 6 marts, Hvidovre
Frank Larsen sølv kuglestød 10,70 50-54 år
Danske Mesterskaber Inde, Ungdom og senior, 28-29 februar, Malmö
Anne Sofie Nexø guld 60 m 8,39 14-15 år
Anne Sofie Nexø guld længdespring 5,12 14-15 år
Anne Sofie Nexø sølv 60 m hæk 10,09 14-15 år
Per Lübker sølv længdespring 5,84 14-15 år
Mathias Reedtz sølv 400 m 52,96 16-17 år
Andreas Tikkanen bronze 3000 m 9,37,59 16-17 år
Jeppe Taunø Larsen guld 800 m 2.09,05 18-19 år
Ida Harlev sølv trespring 9,95 senior
Trongårdens IF, kvinder sølv 4 x 200 m 1.55,47 senior
Østdanske Mesterskaber Inde, Ungdom, 17-18 januar, Hvidovre
Katrine Holten Kristensen guld 50 m 7,11 14-15 år
Katrine Holten Kristensen guld længdespring 4,87 14-15 år
Katrine Holten Kristensen sølv 50 m hæk 8,82 14-15 år
Anne Sofie Nexø sølv trespring 9,62 14-15 år
Anne Sofie Nexø sølv længdespring 4,81 14-15 år
Andreas Theil Lundberg bronze kuglestød 7,40 12-13 år